NA KAFI SA PSIHOLOGOM
PROČITAJ VIŠE
NA KAFI SA PSIHOLOGOM
Kako bi ukazala javnosti da se o mentalnom zdravlju mora brinuti na jednak način kao o fizičkom zdravlju i da tegobe u vezi sa mentalnim zdravljem nisu lična slabost već zdravstveni problem za koji postoji rešenje ukoliko se na vreme potraži stručna pomoć, Hemofarm fondacija je u partnerstvu sa Filozofskim fakultetom u Beogradu i uz podršku Art komune Dorćol Platz u aprilu 2019. godine pokrenula projekat “NA KAFI SA PSIHOLOGOM”.

Do danas smo organizovali 35 tribina o različitim problemima mentalnog zdravlja i savremenog doba na kojima je učestvovalo blizu 90 psihologa, psihoterapeuta i psihijatara, predstavnika relevantnih institucija i javnih ličnosti koje su se i same tokom života suočile sa konkretnim problemima ili dilemama. Napisano je 40 blogova stručnjaka u cilju podsticanja javnosti da o tome kako se osećaju razgovaraju sa svojim bližnjima – porodicom, prijateljima ili zatraže psihosocijalnu podršku.

Veliko interesovanje javnosti izazvali su razgovori o depresiji, emocionalnom zdravlju, stresu na poslu, sindromu sagorelosti, mentalnom zdravlju u podeljenom društvu, o uticaju pandemije COVID -19 na mentalno zdravlje, mentalnom zdravlju mladih, diskriminaciji na osnovu životnog doba, predrasudama i stereotipima, perimenopauzi i menopauzi, ljubavi i ljubavnim iluzijama i dr. Posle masovnih ubistava u osnovnoj školi Vladislav Ribnikar i mestima Malo Orašje i Dubona, organizovane su tribine “NA KAFI SA PSIHOLOGOM” sa ciljem pružanja podrške stanovništvu kako bi se prevazišlo kolektivno traumatsko iskustvo i radilo na sprečavanju dalje retraumaitizacije društva.

Video zapisi sa tribina “NA KAFI SA PSIHOLOGOM” beleže milionske pregleda na društvenim mrežama, dok samo jedna tribina na temu “Depresija – kako dolazi do tog stanja i kako ga prevazići?” na društvenoj mreži YouTube ima preko 600.000 pregleda što samo govori u prilog potrebi da se o mentalnom zdravlju više govori u javnom prostoru.

“Na kafi sa psihologom” možete slušati i putem podkasta i to:


„Ovim projektom smo želeli da omogućimo ljudima koji žive sa problemima mentalnog zdravlja saznanje da nisu sami i istovremeno ih podstaknemo da o tome kako se osećaju razgovaraju sa stručnjacima. Zadatak nas u Hemofarm fondaciji i naših partnera je bio da radimo na prevenciji i ohrabrimo ljude sa mentalnim problemima na razgovor sa psihologom, koji ne bi trebalo da bude nešto o čemu se ćuti ili šapuće, već bi trebalo da bude sasvim prirodan proces izlečenja koji može da osobu koja traži pomoć vodi do produktivnog života”, rekla je Suzana Đorđević, direktorka Hemofarm fondacije.

„Naša osnovna delatnost kojom se bavimo skoro 60 godina, tiče se realizacije naučnih istraživanja. Međutim, bilo nam je važno da podržimo ovaj projekat, jer je usmeren na približavanje tema iz oblasti mentalnog zdravlja široj populaciji. Značaj ovog događaja još je veći ukoliko imamo u vidu da probleme sa mentalnim zdravljem na ovim prostorima veoma često prate stigme i stereotipi, te veliki broj ljudi zazire da razgovara o njima ili zatraži stručnu pomoć” - Ivana Stepanović Ilić, vanredna profesorka, Odeljenje za psihologiju, Filozofski fakultet u Beogradu i nekadašnja upravnica Instituta za psihologiju.

„Prilikom osnivanja Dorćol Platza činilo se dovoljnim to što će građanima za „ozdravljenje“ ponuditi kulturni, umetnički i zabavni program drugačiji od onog kojem su svakodnevno izloženi. U međuvremenu smo shvatili da to nije dovoljno i da nam je svima, kako bismo prebrodili sve veće teškoće, ponekad potrebna stručna pomoć. Zahvalni smo Hemofarm fondaciji što je prihvatila našu inicijativu i zajedno sa Institutom za psihologiju osmislila jedan ovako društveno koristan projekat. Čast nam je i zadovoljstvo da budemo deo njega” – Veselin Simonović, jedan od osnivača Dorćol Platza.
PROČITAJ VIŠE
Mladi pod pritiskom – Kriza srednjih dvadesetih
Marina Videnović, naučna saradnica, Anja Stanković, FIST festival, Ognjen Mićović, glumac, Dragan Ilić, psiholog i novinar.

Ovde možete pročitati blog Marine Videnović na temu “Da je odrasti lako, odrastao bi svako”.
PROČITAJ VIŠE
Trauma koja ne prolazi – Godinu dana od masovnih ubistava u Ribnikaru, Malom Orašju i Duboni
Tamara Džamonja Ignjatović, psihološkinja, Igor Jurić, aktivista, Veran Matić, novinar i Dragan Ilić, psiholog i novinar.

Ovde možete pročitati blog Tamare Džamonje Ignjatović na temu “Lična tragedija i kolektivna trauma.”
Ovde možete pročitati blog Igora Jurića na temu “Pronašao sam utehu kroz pomaganje drugima.”
PROČITAJ VIŠE
Perimenopauza i menopauza
Prof. dr Tamara Klikovac, psihološkinja i psihoterapeutkinja, dr Aleksandra Pikula, specijalista ginekologije, Aida Đedović, novinarka i Dragan Ilić, psiholog i novinar.

Ovde pročitajte blog prof. Dr Tamare Klikovac na temu “(Pre)živeti menopauzu.”
PROČITAJ VIŠE
Može li ljubav da traje?
Đurđa Timotijević, psihološkinja, Milan Nikolić, filolog i novinar, i Ognjenka Lakićević, pesnikinja i muzičarka i Dragan Ilić, psiholog i novinar.

Ovde možete pročitati blog Đurđe Timotijević, psihološkinje na temu “Bliskost nam pomaze da volimo, tugujemo, budemo povezani, ali i da podnosimo usamljenost.”
PROČITAJ VIŠE
Postpraznična depresija
Ana Vlajković, psihološkinja i psihoterapeutkinja, Iva Petrović, psihološkinja i koordinatorka prodavaca magazina LiceUlice, Milan Marić, gluma i Dragan Ilić, psiholog i novinar.

Ovde možete pročitati blog Ane Vlajković, psihološkinje i psihoterapeutkinje na temu “Ima li života posle praznika.”
PROČITAJ VIŠE
Život sa depresijom
Dr Tijana Mirović, psihološkinja i psihoterapeutkinja, Aleksandar Stanković, novinar HRT i autor knjige “Iz svoje kože”, Branko Rosić, novinar i pisac i Dragan Ilić, psiholog i novinar.

Ovde možete pročitati blog Dr Tijana Mirović, psihološkinje i psihoterapeutkinje na temu “Moramo da normalizujemo ranjivost, rušimo predrasude i negujemo empatiju.”
PROČITAJ VIŠE
Srbija posle tragedija
Ivana Jakšić, psihološkinja, Vladimir Borovnica, psiholog, Veran Matić, novinar i Dragan Ilić, psiholog i novinar.

Ovde možete pročitati blog Ivane Jakšić, psihološkinje na temu “Borba protiv nasilja - zadaci za društvo.”
Ovde možete pročitati blog Vladimira Borovnice, psihologa na temu “Tugovanje, saosećanje i lična odgovornost na putu isceljenja.”
PROČITAJ VIŠE
Ljubav i ljubavne iluzije
Dr Ana Đorđević, psihološkinja, naučna saradnica i istraživačica, Institutt za društvenu teoriju, Filozofski fakultet Univerziteta u Beogradu, Ivan Lalić, osnivač Mikser festivala, Anita Mitić, autorka zbirke priča “Samodisciplina” i bloga “Tekst i grad”, Dragan Ilić, psiholog i novinar.

Ovde možete pročitati blog Dr Ane Đorđević, psihološkinje, naučne saradnice i istraživačice, Institutt za društvenu teoriju, Filozofski fakultet Univerziteta u Beogradu na temu “Šta je ljubav? Šta je iluzija ljubavi?”
PROČITAJ VIŠE
Praznici - vreme zabave i stresa
Dr Tijana Mirović, psihološkinja i psihoterapeutkinja psihološkog savetovališta Mozaik, Javorka Đurić, autorka knjige ilustracija “Šta ako sve ovo nije stvarno”, Miloš Milovanović, novinar i Dragan Ilić, psiholog i novinar i moderator tribine.

Ovde možete pročitati blog Dr Tijane Mirović, psihološkinje i psihoterapeutkinje psihološkog savetovališta Mozaik na temu “Hajde da budemo tu jedni za druge.”
PROČITAJ VIŠE
Mentalno zdravlje mladih
Teodora Vuletić, istraživačica Odeljenja za psihologiju Filozofskog fakulteta Univerziteta u Beogradu, Veljko Golubović, psiholog i kreativni direktor agencije New Moment New Ideas, Ana Petrović, ilustratorka i autorka knjige "Stripoterapija" i Dragan Ilić, psiholog i novinar.

Ovde možete pročitati blog Teodore Vuletić, istraživačice Odeljenja za psihologiju Filozofskog fakulteta Univerziteta u Beogradu na temu “Mentalno zdravlje mladih.”
PROČITAJ VIŠE
Šta je stigma i zašto nas boli?
Tamara Džamonja Ignjatović, profesorka na Odeljenju za psihologiju Filozofskog fakulteta Univerziteta u Beogradu i predsednica Društva psihologa Srbije i Petar Peca Popović, rok kritičar. Moderatorka tribine bila je Jovana Glogorijević, novinarka nedeljnika “Vreme”.

Ovde možete pročitati blog Tamare Džamonje Ignjatović, profesorke na Odeljenju za psihologiju Filozofskog fakulteta Univerziteta u Beogradu i predsednice Društva psihologa Srbije na temu “Stigmatizacija osoba sa mentalnim smetanjama – Kako je pobediti?”
PROČITAJ VIŠE
Da li smo normalizovali život u traumi?
Marija Branković, psihološkinja i vanredna profesorka na Fakultetu za medije i komunikaciju Unverziteta Singidunum. Moderator tribine je bio Dragan Ilić, psiholog i novinar.

Ovde možete pročitati blog Marije Branković, psihološkinje i vanredne profesorke na Fakultetu za medije i komunikaciju Unverziteta Singidunum na temu “Kako traume iz prošlosti nastavljaju da žive.”
PROČITAJ VIŠE
Mentalno zdravlje nacije u vreme pandemije
Prof. dr Nađa Marić, vanredna profesorka na Medicinskom fakultetu u Beogradu i rukovodilac Službe za naučno-istraživačku i obrazovnu delatnost Instituta za mentalno zdravlje, dr Ljiljana Lazarević, viša naučna saradnica na Institutu za psihologiju i u Laboratoriji za istraživanje individualnih razlika Filozofskog fakulteta u Beogradu, prof. dr Goran Knežević, redovni profesor na Odeljenju za psihologiju i u Laboratoriji za istraživanje individualnih razlika Filozofskog fakulteta u Beogradu. Moderator tribine je bio Dragan Ilić, psiholog i novinar.

Ovde možete pročitati blog prof. dr Nađa Marić, vanredna profesorka na Medicinskom fakultetu u Beogradu i rukovodilac Službe za naučno-istraživačku i obrazovnu delatnost Instituta za mentalno zdravlje, dr Ljiljana Lazarević, više naučne saradnice na Institutu za psihologiju i u Laboratoriji za istraživanje individualnih razlika Filozofskog fakulteta u Beogradu, prof. dr Gorana Kneževića, redovnog profesora na Odeljenju za psihologiju i u Laboratoriji za istraživanje individualnih razlika Filozofskog fakulteta u Beogradu na temu “Mentalno zdravlje nacije u vreme pandemije”.
PROČITAJ VIŠE
Godine – prepreka ili prednost?
Prof. dr Ivana B. Petrović, Odeljenje za psihologiju, Filozofski fakultet Univerziteta u Beogradu, prof. dr Ana Martinoli, redovna profesorka na Fakultetu dramskih umetnosti Univerziteta u Beogradu, Katarina Jovanović-Čorlija, senior HR biznis partner – Stada IT Solutions Hemofarm AD, Gordan Paunović, direktor Info Parka i Dragan Ilić, psiholog i novinar.

Ovde možete pročitati blog prof. dr Ivana B. Petrović, Odeljenje za psihologiju, Filozofski fakultet Univerziteta u Beogradu na temu “Starost i starenje – bez pravila, ali sa pravima.”
PROČITAJ VIŠE
Predrasude i stereotipi
Dr Tatjana Voskresenski, direktorka specijalne bolnice za psihijatrijske bolesti „Dr Slavoljub Bakalović” u Vršcu, Milica Ninković, doktorantkinja na odeljenju za psihologiju i istraživačica u laboratoriji za istraživanje individualnih razlika, Filozofski fakultet Univerziteta u Beogradu i Đurđa Stojiljković, psihološkinja i model. Moderator tribine bio je Dragan Ilić, psiholog i novinar.

Ovde možete pročitati blog Milice Ninković, doktorantkinje na Odeljenju za psihologiju i istraživačice u Laboratoriji za istraživanje individualnih razlika, Filozofski fakultet Univerziteta u Beogradu na temu “Predrasude i stereotipi nisu urođeni. Možemo da korigujemo svoje ponašanje.”
PROČITAJ VIŠE
Kako sačuvati mentalno zdravlje u podeljenom društvu?
Kako je pandemija korona virusa podelila društvo i prerasla u najveću pandemiju depresije? O razlozima koji su uticali na to govorilo se na novoj tribini “Na kafi sa psihologom”, koja je održana na Dorćol Platzu, gde su stručnjaci iz oblasti mentalnog zdravlja diskutovali na temu „Kako sačuvati mentalno zdravlje u podeljenom društvu?“. Svako društvo funkcioniše na bazi poverenja, a nepoverenje u svet i sistem predstavlja veliki teret po mentalno zdravlje pojedinca. Jedno je sigurno – promene su donele i osećanje zajedništva. “Svi smo u istom čamcu, ujedinjeni u strahu i želji da se pronađe rešenje“ – bila je jedna od poruka tribine „Na kafi sa psihologom“. O ovoj temi razgovarali su prof. dr Dragan Popadić, Maša Vukčević Marković, psihološkinja i direktorka organizacije PIN, doc. dr Kaja Damnjanović, Labaratorija za eksperimentalnu psihologiju, Filozofski fakultet Univerziteta u Beogradu i Dragan Ilić, psiholog i novinar.
PROČITAJ VIŠE
Da li gubitak mora da izazove depresiju?
Aleksandar Dimitrijević, klinički psiholog i psihoanalitičar Međunarodnog instituta za psihoanalizu u Berlinu, Anne Marie Ćurčić, novinarka i pokretač inicijative ZaTebe #VAZNOJE, glumica Branka Katić i Dragan Ilić, psiholog i novinar.

Ovde možete pročitati blog Aleksandra Dimitrijevića, kliničkog psihologa i psihoanalitičara Međunarodnog instituta za psihoanalizu u Berlinu, na temu Gubitak ne mora da vodi u očaj i depresiju, ljubav je štit od beznađa.
PROČITAJ VIŠE
Uticaj Covid19 na mentalno zdravlje mladih
Ana Perović, klinički psiholog i Dragan Ilić, psiholog i novinar
PROČITAJ VIŠE
Žudnja za životom
Aleksandar Baucal, psiholog i redovni profesor Filozofskog fakulteta u Beogradu, Maja Lalić, kreativna direktorka Mikser festivala i Miodrag Miki Ninić, frontmen benda VIS Limunada.

Ovde možete pročitati blog Aleksandra Baucala, psihologa i redovnog profesora Filozofskog fakulteta u Beogradu na temu Život posle korone: niko ne zna, ali možemo da pretpostavljamo.
PROČITAJ VIŠE
Emocionalno zdravlje – Samo nežno prema sebi
Prof. dr Jelena Sladojević Matić, analitička psihoterapeutkinja i profesorka na Fakultetu za medije i komunikacije, Jana Oršolić, dizajnerka, edukatorka i autorka projekta “Samo nežno preka sebi” i Dragan Ilić, novinar i psiholog.

Ovde možete pročitati blog prof. dr Jelene Sladojević Matić, analitička psihoterapeutkinja i profesorka na Fakultetu za medije i komunikacije na temu Emocionalno zdravlje – Samo nežno prema sebi.
PROČITAJ VIŠE
Kako do balansa između poslovnog i privatnog života?
Miona Živkov Ivanišević , Organizacioni psiholog, HR Manager, BDK Advokati i Dragan Ilić, psiholog i novinar.

Ovde možete pročitati blog psihološkinje Mione Živkov Ivanišević, na temu “Kako do balansa između poslovnog i privatnog života?”
PROČITAJ VIŠE
Funkcionalna depresija
Prof. dr sci. Dušanka Vučinić Latas, spec. medicinske psihologije, bolnica za psihijatriju KBC “Dr Dragiša Mišović - Dedinje”, Anne Marie Ćurčić, pokretač inicijative Za Tebe #VAŽNOJE i Dragan Ilić, psiholog i novinar.

Ovde možete pročitati blog prof. dr sci. Dušanka Vučinić Latas, spec. medicinske psihologije, bolnica za psihijatriju KBC “Dr Dragiša Mišović - Dedinje” na temu Funkcionalne depresije.
PROČITAJ VIŠE
Život u novoj normalnosti
Prof. dr Tatjana Vukosavljević Gvozden sa Odeljenja za psihologiju Filozofskog fakulteta u Beogradu, prof. dr Marija Babović sa Odeljenja za sociologiju Filozofskog fakulteta u Beogradu i Dragan Ilić, psiholog i novinar.

Ovde možete pročitati blog prof. dr Tatjana Vukosavljević Gvozden sa Odeljenja za psihologiju Filozofskog fakulteta u Beogradu na temu Život u novoj realnosti.
PROČITAJ VIŠE
Kako da izbegnemo depresiju zbog (samo)izolacije?
Prof. dr Tamara Džamonja Ignjatović, odeljenje za psihologiju Filozofski fakultet, Beograd i odeljenje za socijalnu politiku i socijalni rad, Fakultet političkih nauka Univerziteta u Beogradu, Žikica Simić, psiholog i rok kritičar, i Dragan Ilić, psiholog i novinar.

Ovde možete pročitati blog Prof. dr Tamara Džamonja Ignjatović, odeljenje za psihologiju Filozofski fakultet, Beograd i odeljenje za socijalnu politiku i socijalni rad, Fakultet političkih nauka Univerziteta u Beogradu, na temu (samo)izolacije i mentalnog zdravlja pod nazivom “Kriza može biti i šansa za novi početak.”
PROČITAJ VIŠE
Kako sačuvati mentalno zdravlje u vreme koronavirusa?
Učesnici: Doc. dr Kaja Damnjanović, Laboratorija za eksperimentalnu psihologiju, Odeljenje za psihologiju, Filozofski fakultet, Beogad, Ana Perović, klinički psiholog i psihoterapeut, Zagreb, prof. dr Milan Latas, lekar specijalista psihijatrije, Klinika za psihijatriju Kliničkog centra Srbije i Dragan Ilić, psiholog i novinar.

Ovde možete pročitati blog Ane Perović, kliničkog psihologa i psihoterapeuta iz Zagreba na temu Mentalno zdravlje u doba korone.
PROČITAJ VIŠE
Samo nam je ljubav potrebna
Učesnici: dr Sanda Stanković, psiholog na Filozofskom fakultetu u Beogradu, Ana Maria Rossi, rediteljka nagrađivanog filma „Ajvar”, Ivan Medenica, umetnički direktor Bitef festivala, profesor i teatrolog i Dragan Ilić, psiholog i novinar.

Ovde možete pročitati blog Sande Stanković, psihologa na Filozofskom fakultetu u Beogradu na temu "Budite u partnerskom odnosu koji unapređuje vaš razvoj".
PROČITAJ VIŠE
Praznična euforija vs. praznična depresija
Učesnici: prof. dr Tijana Mirović, psihološkinja Psihološkog savetovališta Mozaik, Dario Hajrić, sociolog, Jelena Đurović, filmska kritičarka i urednica portala Agitpop i Marija Bergam, glumica.
Moderator: Dragan Ilić, psiholog i novinar.

Ovde možete pročitati blog prof. dr Tijana Mirović, psihološkinje Psihološkog savetovališta Mozaik na temu „Praznici - Vreme za darivanje brige, pažnje i lepe reči“
PROČITAJ VIŠE
Sindrom sagorelosti (burnout syndrom)
Učesnici: doc. dr Milica Vukelić, Odeljenje za psihologiju, Filozofski fakultet, Univerzitet u Beogradu, Olga Svoboda, rukovodilac GI GROUP HR SOLUTIONS, Andrea Brbaklić, direktorka FromA Consulting i bivša direktorka službe komunikacija i službe ljudskih resursa Erste banke.
Moderator: Dragan Ilić, psiholog i novinar.

Ovde možete pročitati blog doc. dr Milice Vukelić, Odeljenje za psihologiju, Filozofski fakultet, Univerzitet u Beogradu na temu „Šta gori u sagorelosti?“
PROČITAJ VIŠE
Kako ograničiti deci upotrebu elektronskih uređaja?
Učesnici: Dobrinka Kuzmanović, psiholog, docent, Fakultet za medije i komunikacije, Univerzitet Singidunum, Slavica Đukić Dejanović, ministarka bez portfelja zadužena za demografiju i populacionu politiku, Milan Inić Yasserstain, content creator i jedan od najpoznatijih Jutjubera sa ovih prostora;
Moderator: Dragan Ilić, psiholog i novinar

Ovde možete pročitati blog Dobrinke Kuzmanović, psihologa, docenta, Fakulteta za medije i komunikacije, Univerziteta Singidunum na temu “Kako deci ograničiti upotrebu digitalnih uređaja?”
PROČITAJ VIŠE
Zavisnost – ukoliko Vam je potrebna pomoć, obratite nam se!
Učesnici: Prim. dr Aleksandar Ramah, primarijus specijalista psihijatrije, Ramah ordinacija, prim. dr Ivica Mladenović, načelnik Klinike za bolesti zavisnosti, Institut za mentalno zdravlje, Beograd, Aleksandar Žugić, predstavnik udruženja Izlazak;
Moderator: Dragan Ilić, psiholog i novinar.

Ovde možete pročitati blog prim. dr Aleksandra Ramaha, specijaliste psihijatrije “Ramah” ordinacije na temu “Od borbe za lepšim osećajem do borbe za sam život”
PROČITAJ VIŠE
Razvod – šta se dešava u trenutku kada vam se život preokrene i koji su koraci za dalji rad na sebi?
Učesnici: Zorana Filipović, psiholog i porodični psihoterapeut, Klinika za psihijatrijske bolesti "Dr Laza Lazarević"
Moderator: Dragan Ilić, psiholog i novinar

Ovde možete pročitati blog Zorane Filipović, psihologa i porodičnog psihoterapeuta Klinike za psihijatrijske bolesti "Dr Laza Lazarević" na temu “Razvod – kako se nositi sa jednim od najvećih životnih stresova”
PROČITAJ VIŠE
Kako se pomiriti sa činjenicom da ne možete ostati u drugom stanju?
Učesnici: Danijela Galović, psiholog i psihoterapeut, Psihoanalitičko društvo Srbije, Sandra Jovanović, predsednica Udruženja „Šansa za roditeljstvo“, Ivana Ćirković
Moderator: Dragan Ilić, psiholog i novinar

Ovde možete pročitati blog Danijele Galović, psihologa i psihoterapeuta Psihoanalitičkog društva Srbije na temu - Strah i nada na putu do roditeljstva
PROČITAJ VIŠE
Kako se izboriti sa bolešću ili činjenicom da je neko Vama blizak bolestan?
Učesnici: Tamara Klikovac, psiholog, docent i psihoterapeut, Univerzitet u Beogradu, Filozofski fakultet - Odeljenje za psihologiju, Gorica Nešović, voditelj, Dobrivoje Stepanović, pacijent;
Moderator: Dragan Ilić, psiholog i novinar

Ovde možete pročitati blog Tamare Klikovac, psihologa, docenta i psihoterapeuta Filozofskog fakulteta - Odeljenje za psihologiju Univerziteta u Beogradu na temu - Bolest kao najveći životni izazov.
PROČITAJ VIŠE
Karijera vs Porodica?
Učesnici: Ivana Vukmirica Baćanović, psiholog i psihoterapeut, Gimnazija "Ruđer Bošković", Aleksandra Radujko, direktor New media team, dr Ana Martinoli, vanredni profesor na Fakultetu dramskih umetnosti, Robert Čoban, direktor Color Press Grupe;
Moderator: Ivana Božović, doktorka i novinarka RTS

Ovde možete pročitati blog Ivane Vukmirice Baćanović, psihologa i psihoterapeuta gimnazije "Ruđer Bošković” na temu - Kako uspostaviti balans poslovnog i privatnog „ja“.
PROČITAJ VIŠE
Stres na poslu – svakodnevna pojava sa kojom se svi suočavamo, ali kako je pobediti?
Učesnici: Vladimir Borovnica, psiholog i psihoterapeut, KBC "Dragiša Mišović - Dedinje", Marina Mitić Jekić, psiholog i senior direktorka ljudskih resursa u kompaniji Hemofarm, Jovana Uhrin, autorka dokumentarne emisije „San urgentne noći”;
Moderator: Miša Stojiljković, psiholog i novinar Radija Beograd 1

Ovde možete pročitati blog Vladimira Borovnice, psihologa i psihoterapeuta KBC "Dragiša Mišović - Dedinje" na temu - Evolucija fenomena stresa.
PROČITAJ VIŠE
Depresija - kako dolazi do tog stanja i kako ga prevazići?
Učesnici tribine: Aleksandar Dimitrijević, klinički psiholog i psihoanalitičar, Međunarodni psihoanalitički univerzitet u Berlinu, Jovana Gligorijević, novinarka, pomoćnica glavnog urednika nedeljnika “Vreme”;
Moderator: Dragan Ilić, psiholog i novinar

Ovde možete pročitati blog Aleksandra Dimitrijevića, kliničkog psihologa i psihoanalitičara na temu - Depresija - kako nastaje i kako se leči?
PROČITAJ VIŠE